اخبار گرگان و گلستان|کاسپین خبرکشف اموال تاریخی و فرهنگی مسروقه در شرق گلستان
فرمانده یگان حفاظت اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی استان گلستان از دستگیری فردی در ارتباط با قاچاق اموال تاریخی فرهنگی و کشف و ضبط هشت قلم اموال تاریخی و فرهنگی بدل در شهرستان مینودشت در شرق استان خبر داد.

به گزارش  کاسپین خبر  به نقل از ایسنا، سرهنگ سید فرامرز میر امروز سه‌شنبه ۲۵ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۳ در گفت‌وگو با خبرنگاران با اعلام این خبر اظهار کرد:برابر اخبار واصله مبنی بر فعالیت فردی درزمینه قاچاق اموال تاریخی و فرهنگی در شهرستان مینودشت، اکیپی از مأموران یگان حفاظت میراث‌فرهنگی شرق استان با همکاری  نیروی انتظامی  شهرستان مینودشت به منطقه اعزام شدند.

وی بیان کرد:مأموران اعزامی پس از کسب نیابت قضایی و با رعایت موازین قانونی وارد منزل مسکونی فرد شده و در بازرسی تعداد هشت قلم اموال تاریخی و فرهنگی بدل شامل سه قلم کاسه مسی، یک‌قلم مجمع مسی، دو قلم قاشق مسی، دو قلم جام و پنج قطعه مواد فرهنگی شکسته کشف و ضبط کردند.

میر با اشاره به این‌که در این بازرسی همچنین تعداد سه قبضه اسلحه شکاری، یک عدد قنداق اسلحه و یک عدد دوربین شکاری نیز کشف و ضبط شد، خاطرنشان کرد:متهم برای سیر مراحل قانونی و قضایی به همراه اموال کشف‌شده تحویل نیروی انتظامی شهرستان شد.

این مقام مسئول بیان کرد:نیروهای یگان حفاظت اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان گلستان به‌صورت شبانه‌روزی در حال نظارت مناطق تاریخی سطح استان هستند و هرگونه گزارش و اخبار تخلف به‌سرعت پیگیری خواهد شد؛ ازاین‌رو از همه مردم استان درخواست داریم در صورت مشاهده هرگونه موردی در این خصوص مراتب را با شماره تماس ۳۲۲۴۱۵۵۷-۰۱۷ در میان بگذارند.


http://www.caspiankhabar.com/95073تبلیغ کانال تلگراممهر ما در دل تاریخ سبز شد
شهروندخبرنگار ما باشید
بسته خبری اختصاصی کاسپین‌خبر
اطلاعیه شرکت گاز گلستان درباره آزمایش نشت گاز
تبلیغات نظام مهندسی ساختمان گلستان سال 96